0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQVideo deklaratë SQVideo SQ

Qëllimi ynë është anëtarësimi në BE, por në të njëjtën kohë edhe mbrojtja e interesave tona, porositën Osmani dhe Mariçiqi

- Çështja e gjuhës maqedonase dhe çështjet historike të mos jenë pjesë e kornizës negociuese dhe sekuencimit për përfshirje të bullgarëve në Kushtetutë dhe fillimin e bisedimeve, janë çështjet prej të cilave do të varet vendimi ynë final që të pranohet ose refuzohet propozimi i presidencës franceze, deklaroi sot ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle