0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Qëllimi i Komisionit historik maqedonas-bullgar është të mos ketë përzierje të figurave politike në bisedat për çështjet historike

Komisioni për çështje arsimore dhe historike maqedonas-bullgar  është element i rëndësishëm në procesin e negociatave,  sepse detyra e saj është ta mbajë debatin për çështje historike, me qëllim që politikanët, qytetarët dhe shoqëritë nuk  merren me ato çështje, theksoi ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në brifingun e sotëm me gazetarët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle