0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Maqedoni

Që nga 13 shtatori masa dhe kufizime për të pavaksinuarit në Greqi

Hapësira të mbyllura vetëm për të vaksinuarit; teste të detyrueshme të shpejta një ose dy herë në javë për punonjësit e pavaksinuar në sektorin publik dhe privat, por me shpenzimet e tyre, dhjetë euro për test; test negativ i detyrueshëm për udhëtim me anije, autobus, tren ose aeroplan për të pavaksinuarit, janë pjesë e masave në Greqi, të cilat hyjnë në fuqi më 13 shtator dhe do të jenë të vlefshme deri më 31 mars të vitit të ardhshëm, ndërsa i kumtoi ministri i Shëndetësisë Vasilis Kikilas, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle