Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Putini po mendon për njohje të pavarësisë së rajoneve të Donjeckut dhe Luganit në Ukrainë

Presidenti rus, Vlladimir Putin në mbledhjen e sotme të Këshillit nacional për siguri, të cilin e thirri për shkak të krizës në Ukrainë, theksoi se është e domosdoshme të shqyrtohet thirrja e liderëve të dy rajoneve separatiste në Ukrainën lindore, të cilat kërkojnë që Moska t'i njohë si të pavarura.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle