Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Putini i përsëriti kushtet për ndërprerje të “operacionit ushtarak” në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin përsëriti se Qeveria në Kiev duhet t'i njohë "republikat popullore" të vetëshpallura Lugansk dhe Donjeck, si kusht për përfundimin e "operacionit ushtarak" në Ukrainë, kumtoi Kremlini.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle