0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Putini i nënshkroi ligjet për aneksimin e katër rajoneve të Ukrainës drejt Rusisë

Presidenti rus Vladimir Putin sot i nënshkroi ligjet me të cilat katër rajonet ukrainase Donjeck, Lugansk, Herson dhe Zaporozhje i bashkohen Rusisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle