Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Putini dhe Beneti biseduan për gjendjen në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putini në telefon ka biseduar me kryeministrin e Izraelit Naftali Benetin dhe e ka shpjeguar qëndrimin zyrtar të Moskës për gjendjen në Ukrainë, kumtoi  pres shërbimi i Kremlinit, duke theksuar se biseda ka qenë me kërkesë së kryeministrit izraelit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle