Evropë SQEvropë.Portal SQ

Putin miratoi shtyrje të mobilizimit për studentët, doktorantët dhe mjekët në specializim

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, sot nënshkroi dekret me të cilin studentëve, doktorantëve dhe mjekëve në specializim u lejohet ta shtyjnë mobilizimin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle