Ballkan SQBallkan.portal SQ

Putin-Micotakis: Bashkëpunim në bazë të interesit të ndërsjellë dhe mundësi për përforcim plotësues të marrëdhënieve

Bashkëpunimi bilateral, energjetika, turizmi, investimet, ndryshimet klimatike, pandemia, marrëdhëniet e Rusisë me BE-në dhe NATO-n, Ballkani, Mesdheu Lindor, çështjet qipriote, ishin një pjesë e temave për të cilat biseduan presidenti rus Vlladimir Putin dhe kryeministri grek Kirjakos Micotakis në takimin e tyre në Soçi, lajmëroi  korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle