Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Putin: Heqja dorë nga neutraliteti nga Finlanda do të ishte një gabim

Presidenti rus, Vlladimir Putin, në bisedën e sotme telefonike me homologun finlandez Sauli Ninisto, theksoi se do të ishte gabim në qoftë se Helsinki heq dorë nga statusi neutral dhe i bashkohet NATO-s, kumtoi Kremlini.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle