0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQ

PTHP do ta analizojë dokumentacionin e plotë për ndërtimin e Spitalit modular në Tetovë

Prokuroria Themelore Publike e Tetovës vazhdon të ndërmarrë aksione të vazhdueshme për zbardhjen e ngjarjes tragjike në spitalin modular Kovid, kur 14 persona humbën jetën në një zjarr. Krahas masave të lëshuara deri më tani dhe urdhrave me shkrim për ekspertizë, është lëshuar urdhër me shkrim në Ministrinë e Shëndetësisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, për të dorëzuar të gjithë dokumentacionin në lidhje me ndërtimin e Spitalit modular në ISHP Spitalin Klinik në Tetovë,i cili do të jetë lëndë shqyrtimit dhe analizës, informojnë nga PTHP.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle