0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

MPJ: Protokoll i ri me BE-në me përfitime të reja për bizneset për qasje në tregjet evropiane

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në seancën e sotme, me propozim të ministrit të Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, e solli Vendimin për zbatim të përkohshëm të ndryshimeve në Protokollin për origjinën e mallrave nga Marrëveshja për Stabilizim Asociim ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Bashkimit Evropian, me çka sigurohet bazë ligjore për zbatimin e rregullave të rishikuara preferenciale për origjinën e mallrave nga fillimi i nëntorit të vitit 2021.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle