0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Protestë pune e Lidhjes së sindikatave të Maqedonisë

Lidhja e sindikatave të Maqedonisë (LSM) sot në mesditë do të dalë në protestë para Kuvendit dhe para Odës ekonomike të Maqedonisë së Veriut për të shprehur pakënaqësi nga mosvotimi i zgjidhjes ligjore me të cilën e diela shpallet ditë jopune dhe me kërkesë rroga minimale të jetë 60 për qind e rrogës mesatare, e me atë edhe rritje spirale të të gjitha rrogave të tjera  në pajtim me marrëveshjet kolektive.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle