0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Protestë para Qeverisë me thirrje të mos pranohet propozimi francez

Porosi kundër propozimit francez, apel të mos nënshkruhet dhe kërkesa për dorëheqje janë dëgjuar në protestën e sontme para Qeverisë nën moton “Ultimatum- Jo faleminderit”. Zyrtarisht nuk ka pasur organizator, por është mbështetur nga parti politike dhe organizata qytetare që konsiderojnë se propozimi i Francës është jashtëzakonisht i keq për popullin maqedonas dhe interesat nacionale maqedonase.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle