Ballkan SQBallkan.portal SQ

Protestë e infermierëve të Kosovës: “Na përgjigjeni deri në orën 16, sepse në orën 17 ndjekim kursin e gjermanishtes”

Infermierët dhe personeli ndihmës mjekësor i Kosovës të angazhuar në përballjen me pandeminë KOVID-19 sot kanë protestuar para Ministrisë së Shëndetësisë të Kosovës, duke kërkuar pagesën e tre pagave të papaguara për tre muaj, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle