0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Protestat në Shangaj për shkak të kufizimeve për Kovid-19

Në Shangaj sot shpërthyen protesta për shkak të mbylljes si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, theksuan dëshmitarët okularë në deklaratat për mediat perëndimore, derisa në Kinë rritet zemërimi kundër politikës drakoniane “zero-kovid” që qeveria e zbaton gati tre vjet. Në një video në internet, e cila sipas agjencisë France pres është incizuar në një rrugë në qendër të Shangait, qindra protestues brohorisin "Si Xhinping dorëheqje" dhe e dënojnë Partinë Komuniste Kineze, transmeton Beta.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle