Botë SQBotë.Portal SQ

Protesta të aktivistëve klimatikë në botë

Mijëra protestues studentë, aktivistë, politikanë dhe pjesëtarë të sindikatave kanë marshuar në qendër të qytetit skocez, Glasgou, në ditën e dytë të protestave të mbrojtësve të ambientit, të cilët besojnë se çështjet e ngrohjes globale nuk janë trajtuar me urgjencë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për klimën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle