Botë SQBotë.Portal SQ

Protesta në Uashington përderisa Gjykata e Lartë i dëgjon argumentet për rastin me të cilin legalizohet e drejta e abortit

Qindra njerëz që e mbështesin të drejtën e abortit dhe kundërshtarët e tyre u mblodhën sot para Gjykatës Supreme të SHBA-së, e cila filloi t'i dëgjojë argumentet në rastin që mund të anulojë vendimin Ro kundër Vejd nga viti 1973 me të cilën legalizohet aborti në nivel kombëtar. Vendimi përfundimtar pritet në qershor të vitit të ardhshëm.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle