0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQShoqëri SQ

Promovohet filmi i shkurtër dokumentar për Nënë Terezën nga Emin Azemi

Dokumentari i shkurtër "Bashkëjetesa në Maqedoni dhe personazhi dhe vepra e Nënë Terezës" u promovua dje në kuadër të projektit "Themele të përbashkëta". Me këtë përfundoi ky projekt i cili është në temë: "Promovimi i shpirtit dhe kulturës së kombit shqiptar në krijimin e RMV-së nga ekzistenca e tij e deri tani" dhe paraqet pjesë të festës së 30 vjetorit të pavarësisë së vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle