0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Prokurorja shtetërore e BeH-së thotë se pesë vite është ndjekur dhe përgjuar joligjërisht

Prokurorja kryesore e BeH-së, Gordana Tadiq mbrëmë në intervistën për televizionin “Fejs” të Sarajevës ka deklaruar se pesë vite i është nënshtruar mbikëqyrjes ilegale dhe pastaj ka konfirmuar autenticitetin e audio-incizimit nga biseda me tani shefin e arrestuar të Agjencisë së zbulimit dhe sigurisë, Osman Mehmedagiq i cili nga ajo ka kërkuar që hetimi për diplomat e tij kontestuese për arsim të kryer të lartë të ndërpritet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle