Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Profesori Delfresi parashikon se është i mundur “variant i ri” i Kovid-19 gjatë dimrit

Për kryetarin e këshillit shkencor Zhan-Fransoa Delfresi, i cili e këshillon Qeverinë franceze në luftën kundër Kovid-19, “kthimi në normalitet” është i mundur vetëm në vitin 2022, madje edhe në vitin 2023. Ai i potencoi “kapacitetet e jashtëzakonshme të mutacionit” të koronavirusit dhe parashikon variant të ri gjatë dimrit, njoftoi korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle