Botë SQBotë.Portal SQ

Prodhuesit e automjeteve e shohin vitin 2040 si date përfundimtare për automjetet që e ndotin ajrin

Vendet dhe prodhuesit e automjeteve sot, në kuadër të COP26, u pajtuan që ta ndërpresin shitjen e automjeteve me motorë me djegie të brendshme sipas COP26, por katër prodhuesit më të mëdhenj në botë nuk kanë marrë një obligim të tillë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle