0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Procesi mes Shkupit dhe Sofjes në nivel të shkëmbimit të ideve, pritshmëritë për rezultate konkrete së shpejti

Shkupi dhe Sofja vazhdojnë bisedimet intensive në kuadër të grupeve punuese me qëllim të përmirësimit të bashkëpunimit ndërmjet qytetarëve dhe institucioneve të dy vendeve, por procesi aktualisht është në nivel të shkëmbimit të ideve dhe ende nuk ka një dokument të pranueshëm reciprok. Këtë e ka konfirmuar kryeministri Dimitar Kovaçevski në një intervistë për MIA-n, ndërsa në të njëjtën kohë ambasadori bullgar në Tiranë, Momçil Rajçevski ka bërë të ditur se grupet punuese mund të presin së shpejti rezultate konkrete.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle