0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Prishtina i shpalli “persona non grata” dy diplomatë rusë

Presidentja e Kosovës, Vjosja Osmani publikoi sot, me kërkesë të saj, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka shpallur "persona nën grata" dy nëpunës të Zyrës për lidhje të Federatës ruse në Kosovë dhe ka filluar procedurë për dëbimin e tyre nga shteti, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle