0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Prioritetet e BE-së dhe politikat e zgjerimit në fokusin e takimit të Dimitrovit me senatorët francezë

– Prioritetet e agjendës së BE-së për periudhën e ardhshme, politikat e zgjerimit dhe mbështetja franceze në përpjekjet për miratimin e kornizës negociuese të Maqedonisë së Veriut me BE-në që duhet ta pasqyrojë metodologjinë e re për bisedime për anëtarësim, e iniciuar nga Franca, ishin në fokusin e bisedimeve të cilat sot i ka pasur zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov me një delegacion të Senatit francez.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle