0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Presim që ditëve në vijim të ketë hapa konkret në shkëmbimin e propozimeve me Sofjen, thotë Osmani

Këshilli i BE-së e pret vendimin e Bullgarisë, 26 shtete anëtare e kanë sjellë vendimin lidhur me fillimin e negociatave. Të gjithë presim nëse Bullgaria do të heqë veton dhe për këtë të vazhdojë komunikimi ynë. Presim ditëve në vijim të ketë hapa konkret në kuptim të shkëmbimit të propozimeve, presim takim të ekspertëve nga dy ministritë për Punë të Jashtme të takohen dhe ato qëndrime t’i afrojnë edhe më shumë me mundësinë të gjendet zgjidhje, pastaj hyn BE-ja me propozimet e presidencës dhe me këtë të kompletohet e gjithë pakoja, ka deklaruar sot shefi i diplomacisë, Bujar Osmani për atë nëse ka gjasa reale deri në fund të vitit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle