Ballkan SQBallkan.portal SQ

Presidentja Osmani takoi komandantin e përgjithshëm të FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari dhe anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherësh komandante supreme e FSK-së, ka vizituar sot Forcën e Sigurisë së Kosovës, ku është takuar me komandantin e përgjithshëm, gjenerallejtënant Bashkim Jashari dhe anëtarët e Shtabit të Përgjithshëm të FSK-së. Gjatë takimit, presidentja Osmani është njoftuar për arritjet dhe përgatitjet e FSK-se për ta realizuar misionin e tyre në funksion të mbrojtjes së sovranitetin dhe integritetit territorial të Republikës së Kosovës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle