Ballkan SQBallkan.portal SQ

Presidentja Osmani përkujton 23 vjetorin e masakrës së Dubravës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar 23 vjetorin e masakrës së Dubravës, në të cilën regjimi gjenocidal serb prej 19 deri më 24 maj të vitit 1999, vrau brenda burgut 160 të burgosur shqiptarë dhe plagosi 300 të tjerë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle