Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Presidentja e Kosovës për vizitë në Bullgari

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të kolegut të saj bullgar Rumen Radev, udhëton për vizitë zyrtare në Bullgari, njoftoi shërbimi i tij për shtyp. Siç njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Sofja, të dy presidentët do të diskutojnë tema nga agjenda dypalëshe dhe rajonale, si dhe për perspektivën evropiane të Kosovës. Do të shqyrtohen mundësitë për forcimin e bashkëpunimit në sferën e ekonomisë, investimeve, energjisë, transportit, turizmit, arsimit, shkencës dhe kulturës.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle