Evropë SQEvropë.Portal SQ

Presidenti polak shprehu mbështetje të fortë për Zelenskin në samitin B-9 në Varshavë

Jam dakord me presidentin Volodimir Zelenski, i cili tha: Nëse nuk më ndihmoni sot, lufta do të trokasë në derën tuaj nesër", deklaroi presidenti polak Andzhej Duda, duke bërë thirrje për mbështetje dhe solidaritet me Ukrainën dhe veprime konkrete kundër "sulmit brutal" të Rusisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle