0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Presidenti Pendarovski organizoi pritje me rastin e 70-vjetorit të Fakultetit Juridik “Justiniani i Parë”

- Presidenti Stevo Pendarovski sot organizoi pritje me rastin e shënimit të 70-vjetorit të themelimit të Fakultetit Juridik". Pritja te shefi i shtetit, në të cilën mori pjesë rektori i Universitetit "Shën Cirili dhe Metodi" - Shkup dhe anëtarët e Dekanatit të Fakultetit Juridik, është organizuar në kuadër të shënimit të jubileut të rëndësishëm të këtij fakulteti, i cili mbahet nën patronazhin e presidentit Penadrovski, informojnë nga Kabineti i tij.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle