Kronikë.portal SQKulturë SQ

Presidenti Pendarovski do të hapë ekspozitën “Shkëlqime figurative”

Me rastin e 30 vjetorit të shtetit të pavarur të Maqedonisë së Veriut, presidenti Stevo Pendarovski do të hapë zyrtarisht ekspozitën “Shkëlqime figurative” në kabinetin presidencial, e cila do të prezantojë autorët dhe veprat për vitalitetin dhe autoktoninë e ekzistencës historike kolektive dhe të veprimit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle