Botë SQBotë.Portal SQ

Presidenti koreanojugor nga AP e KB-së bëri thirrje për vazhdimin urgjent të bisedimeve ndërmjet Koresë së Veriut dhe SHBA-së

- Presidenti i Koresë së Jugut, Mun Xhae-in, në KB kërkoi vazhdimin e shpejtë të bisedimeve ndërmjet Koresë së Veriut dhe SHBA-së për programet e Phenianit për armë bërthamore dhe balistike, të cilat ishin ndërprerë nga viti 2019.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle