Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Presidenti i Tunizisë për herë të parë ka emëruar grua në pozitën e kryeministres

Presidenti tunizian Kais Sajed sot e ka emëruar Nazhla Buden Ramadan, inxhinere pak e njohur me përvojë në Bankën Botërore (BB), për kryeministre, pothuaj dy muaj pasi e ka ndërmarrë tërë pushtetin dhe rivalët e tij e kanë akuzuar për grushtshtet, njoftoi DPA.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle