0_Maqedoni.Portal SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQ

Premierë e filmit biografik me metrazh të gjatë për aktorin Bajrush Mjaku

Film dokumentar me metrazh të gjatë kushtuar doajenit të skenës teatrore maqedonase dhe shqiptare Bajrush Mjaku do të shfaqet premierë nesër në DokuFest në qytetin e Prizrenit. Filmi dokumentar i metrazhit të gjatë "101 role, 102 jetë, Bajrush Mjaku" në produksion të Eklips 92, me skenar të Reshat Kamberit dhe regji nga Filip Herin, është film biografik për aktorin Bajrush Mjaku.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle