0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Prej sot në Kosovë mund të hyjnë personat vetëm me certifikatë për tre vaksina

Pas rritjes së madhe të numrit të pacientëve me Kovid-19, Qeveria e Kosovës mbrëmë ka miratuar masa të reja për parandalimin e përhapjes së pandemisë, sipas të cilave, ndër të tjera, nga sot për të hyrë në vend duhet të dorëzohet një certifikatë për tri doza të vaksinave, ose dy vaksina dhe PCR test negativ, jo më i vjetër se 48 orë, tha korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle