0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Prej sot deri më 31 tetor aplikim për mbështetje financiare për grurë, elb, thekër, tërshërë dhe lulediell

- Prej sot e deri më 31 tetor të gjithë bujqit të cilët në vitin prodhues 2021/2022 kanë pasur hapësira të mbjella dhe të korrura me grurë, elb, thekër, tërshërë dhe lulediell në sipërfaqe mbi një hektar, të cilët prodhimtarinë e realizuar e kanë shitur në kapacitete të regjistruara përpunuese dhe kanë realizuar të ardhura prej të paktën 4.000 kilogramë grurë për një hektar, 3.000 kilogram elb, thekër dhe tërshërë dhe 1.500 kilogramë lulediell, do të mund të aplikojnë për ndihmë financiare shtesë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle