0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Prej nesër rritje e çmimit të ngrohjes qendrore për 14.05 për qind

Çmimi i ngrohjes qendrore për shkupjanët prej nesër rritte për 14.05 për qind, ka vendosur sot Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRe). Përqindja e rritjes së çmimit është i njëjtë për tre kompanitë të cilat i furnizojnë qytetarët me energji për ngrohje - Ballkan Enerxhi Grup (BEG), EMV Energjetikë dhe Shkup Veri. Me vendimin e KRRE-së çmimi i ngrohjes qendrore kthehet në nivel që e ka pasur në vitin 2018.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle