Ballkan SQBallkan.portal SQ

Prej në tetor fillon prodhimtaria e vaksinës kineze kundër Kovid-19 në Serbi

Ministri i Shëndetësisë të Serbisë, Zllatibor Lonçar, publikoi se prodhimtaria e vaksinës kineze kundër koronavirusit  do të fillojë në Serbi në muajin tetor, dhe se kompania Hemofarm pritet të prodhojë  rreth gjashtë milion doza deri në fund të vitit, lajmëroi Beta.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle