Evropë SQEvropë.Portal SQ

Prej 30 tetorit, Shën Petersburgu do të mbyllet për shtatë ditë

Prej datës 30 tetor deri më 7 nëntor në Shën Petersburg do të mbyllen restorantet, kafenetë dhe dyqanet sipas dekretit të nënshkruar nga guvernatori Aleksandar Beglov. Gjithashtu, do të mbyllen sallonet e bukurisë, qendrat sportive dhe të gjitha tregtitë jo prioritare, por kjo nuk vlen për farmacitë, pikat e karburantit dhe dyqanet ushqimore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle