0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Prej 19 janarit regjim i ri për hyrje në Bullgari

Për shkak të gjendjes së përkeqësuar epidemiologjike në Republikën e Bullgarisë dhe në Evropë, në përputhje me vendimin më të ri në Ministrinë e Shëndetësisë të Bullgarisë ndryshohet regjimi për hyrje edhe të shtetasve të Republikës së Maqedonisë së Veriut duke filluar nga 19 janari. Po kufizohet hyrja për të gjitha udhëtimet jo-esenciale në vend (përjashtim për personat mjekësor, punëtorët humanitar, studentët, personat me qëndrim të rregulluar, delegacionet dhe të ngjashme).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle