0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Predan: Kryesimi slloven me BE-në do të bëjë gjithçka që të zgjidhet çështja mes Shkupit dhe Sofjes, por nuk mund të premtojmë mrekullira politike

Kryesia sllovene me BE-në është shumë e motivuar që ta zgjidhë çështjen mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Tanimë ka komunikim intensiv mes kryesimit tone me Sofjen, me Brukselin dhe me vendet tjera anëtare të BE-së. Do të dëshironim të kemi fotografi sa më të qartë për pozita të caktuara dhe nuk do të dëshironim të presim deri në dhjetor, por nëse është e mundur më herët ta zgjidhim këtë çështje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle