Evropë SQEvropë.Portal SQ

Polonia konsideron se oficerë nga shërbimet bjelloruse kanë marrë pjesë në sulmin pas kufirit

Komandanti i përgjithshëm i policisë polake Jarosllav Shimiçik beson se në planifikimin dhe sulmin e emigrantëve në kufi kanë qenë aktivisht të përfshirë policët e shërbimeve bjelloruse. Në një intervistë për televizionin lokal, ai tha se dëshmi për këtë ishte fakti se refugjatët kishin shok granata dhe gaz lotsjellës.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle