Evropë SQEvropë.Portal SQ

Polonia konfirmoi se ka gjetur përmbajtje të ekstremizmit fetar në celularët e migrantëve

Ministri polak i Punëve të Jashtme sot kumtoi se është gjetur material në lidhje me ekstremizmin fetar lindor në celularët e migrantëve që hynin në vend nga Bjellorusia dhe është thirrur vazhdimi i gjendjes së jashtëzakonshme në kufijtë edhe për 60 ditë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle