0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Pollozhani: Marrëveshja e Ohrit sjellë stabilitet, paqe dhe progres

Paqja, progresi, arritjet fillojnë nga Marrëveshja e Ohrit, deklaroi rektori i Universitetit “Nënë Tereza” Shkup, Azis Pollozhani, në tryezën e rrumbullkatë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit. Ai theksoi se kjo marrëveshje është provokuar nga refuzimi i klasës së atëhershme politike për ndërtimin e një kushtetute e cila do t’i reflektojë dhe harmonizoi të drejtat e bashkësive.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle