Ballkan SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Politikologu: Sistemi politik në Bullgari duhet të rirregullohet

Sistemi politik në Bullgari duhet të rirregullohet dhe të tërhiqet një vijë e qartë. Me rëndësi është që të konfirmohet se cilat janë politikat që do ta dallojnë mjedisin e shpërbërë institucional dhe udhëheqjen e korruptuar nga modeli i ri i krijimit të politikës, deklaroi politologu Hristo Pançugov për Blumberg TV Bullgari.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle