Kronikë SQKronikë.portal SQ

Policia rrugore ka shqiptuar 78 sanksione në autostradën Kumanovë-Shkup-Veles

Njësia mobile për siguri në komunikacion ka zbatuar kontroll të përforcuar të veprimit për sanksionimin e shoferëve të cilët e kanë drejtuar automjetin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, në autostradën Kumanovë-Shkup-Veles, me ç’rast janë sanksionuar 78 shoferë, kumtuan nga MPB-ja.

Shkup, 21 korrik 2021 (MIA) – Njësia mobile për siguri në komunikacion ka zbatuar kontroll të përforcuar të veprimit për sanksionimin e shoferëve të cilët e kanë drejtuar automjetin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, në autostradën Kumanovë-Shkup-Veles, me ç’rast janë sanksionuar 78 shoferë, kumtuan nga MPB-ja.

“Tridhjetë shoferë kanë vozitën me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë, ndërsa tre madje mbi 70 kilometra në orë mbi shpejtësinë e përcaktuar. Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim. Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në trafik dhe së bashku të kontribuojnë në rrugë më të sigurta”, theksohet në kumtesën e MPB-së. fb/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle