Botë SQBotë.Portal SQ

Policia në Kongo arrestoi persona të dyshuar, lidhur me vrasjen e ambasadorit italian

Policia në pjesën lindore të Republikës Demokratike të Kongos ka arrestuar anëtarë të një grupi për të cilin thuhet se është i lidhur me vrasjen e vitit të kaluar të ambasadorit italian dhe rrëmbimin e fundit të punonjësve të organizatave humanitare, deklaroi sot shefi i policisë provinciale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle