0_Maqedoni.Portal SQKulturë SQKulturë.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Poezia e poetit izraelit Amir Or e prezantuar në mbrëmjet strugane të poezisë

Poezia e poetit izraelit Amir Or, fitues i "Kurorës së Artë" në mbrëmjet strugane të poezisë në gjuhën maqedonase, është prezantuar 20 vjet më parë, i cili shfaqet si autor i antologjisë së parë dhe e vetme "Poezia e re izraelite", e përkthyer dhe botuar në gjuhën maqedonase, theksoi kryetarja e Bordit drejtues të MSP-së, Elizabeta Sheleva.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle