0_Web_Ballina – Sllajder SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Podoljak: Forcat ruse po tërhiqen me shpejtësi nga veriu i Ukrainës

Forcat ruse shpejtë po tërhiqen nga rajonet në Kiev dhe Çernihiv në veri të Ukrainës me qëllim që të përforcohen në lindje dhe jug të vendit dhe fuqishëm t'i diktojnë kushtet e tyre, deklaroi sot Mihail Podoljak, këshilltar i presidentit ukrainas.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle